Otsing

Logi sisse

Võistlusmatka korraldavad ja viivad läbi Noorte Kotkaste Valgamaa malev ja Kodutütarde Valgamaa ringkond koostöös Kaitseliidu Valgamaa maleva ja Naiskodukaitse Valga ringkonnaga 07. aprill 2018 Valgamaal Valga linnas.

AEG JA KOHT

Võistlusmatk toimub 07. aprill 2018 Valgamaal Valga linnas. Start antakse 7. aprill kell 11.00 KL Valgamaa maleva staabi (Võru tn 12, Valga) juurest. Võistlusmatka finiš on 7. aprill viimasele võistkonnale orienteeruvalt kell 15.00 samas kohas. Võistkondade viimane registreerimisaeg on 22 märts 2018.

Registreerida ja infot saab: Kaimo Vahtra 5146384 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Jaanika Niklus 5175765 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

20. jaanuaril algusega kell 13 toimub Valga kultuurikeskuses vabariiklik Kodutütarde 86. aastapäeva tähistamine.

Kohal on kogu vabariigi Kodutütarde organisatsiooni juhid, vabatahtlikud ja toetajad. Üle antakse teenetemedalid ja meened. Ürituse korraldajaks on Kodutütarde Valgamaa ringkond.

Valgamaa noorteportaal Tankla vahendab sündmust otsepildis siinsamas kodulehel.

Hommikul kella üheksa paiku hakkasid Otepääle Lutsu turismitallu jõudma bussitäied noortega, kes olid tulnud kaema oma silmaga, mida selle aastasel suvekoolil andekaimatele pakkuda on.

Paljud neist on suvekoolis alles esimest korda ning olid avatud uutele väljakutsetele ja seiklustele.

Kui kõigil oli antud mitmed allkirjad, saadud kätte T-särk, võisid noored oma telgid lahti pakkida ning siis oli aeg traditsiooniliseks rongkäiguks ja suvekooli reeglite tutvustamiseks. Need olid lihtsad, tundke end nagu kodus ning hoidke seda samamoodi korras. Tibukollaste pluusidega noored jagati gruppidesse - veiderdajateks, tudujateks, mugijateks, sebijateks, pudistajateks, kõdistajateks ja lõõritajateks ning suvekool võiski alata.

Alates esmaspäevast, 10. juulist võtab Tankla Õpilasmalev Kopra Sahvri malevarühma viieks tööpäevaks juurde kolm noort.

Kopra Sahvri malevarühma peamisteks töödeks on heakorratööd, saaduste korjamine ja rohimine.

Nädala jooksul makstakse ka tehtud töö eest palka, mis on 2.70 eurot tunnis. Toit ja majutus on tasuta.

Malevas osalemiseks peab olema vanuses 15-19 aastat.

Tankla Õpilasmaleva esimese töönädala lõpp juba paistab. Nädalavahetusel ootab noortel ees puhkus ja põnevad seiklused maleva kokkutulekul Kuutsemäel.

Helme rühma malevlased ütlevad justkui ühest suust: „Päevad on olnud siiani töökad, kuid väga lõbusad!“.

Helme rühm jaguneb tegelikult kaheks: üks grupp töötab Purde talus ning ülejäänud Marja talus. Üheskoos aga ööbitakse, süüakse ja veedetakse vaba aega siiski Marja talus. Noorte ülesanneteks on mööbli lihvimine, tänavakivide puhastamine aida koristamine, kivide, puude ja okste vedamine. Malevlased Piret Tirrand ja Kevin Kaasik arvavad, et kõige raskem töö on rohimine: "Kuid siiski tegime selle ära!“ ütles Kevin Kaasik uhkelt ning teised malevlased nõustuvad temaga 100%-liselt. Lemmiktööks kujunes noortel aida koristamine.

@tanklanet säutsub

Lehekülge haldab ja majutab:

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla © 2009–2018    |    Saada oma uudis: tankla@tankla.net